Geçici kızlık dikimi

Geçici kızlık dikimi jinekolojide çok eski ameliyat teknikleri arasında kabul edilsede zamanı olmayan hastalar için hala tercihlerde yeralmaya devam ediyor, peki geçici kızlık zarı dikimi yorumlarında en fazla kaç günlük bir dayanma süresi konuşuluyor,  İstanbul'da 2019 senesi için geçici kızlık zarı dikimi fiyatı kaç paradan başlıyor ( web sayfalarından fiyat yazılmaz ),  geçici kızlık zarı dikimi yaptıranlar gerdek gecesinde anlaşılabilir mi?,  geçici kızlık zarı dikimi en fazla kaç gün dayanır,  kalıcı kızlık zarı dikimi ile geçici zar dikimi arasında en önemli fark nedir ?, doktor muayenesinde gecici kizlik zari dikimi anlasilirmi,  kalıcı kızlık zarı dikimi yaptıranların yorumları geçici diktirenlerden neden daha fazladır ?

Kızlık diktirmek konusunda en basit ameliyat geçici zar dikimidir, kökü çok eskilere dayanan yöntem şu andaki cerrahi teknikleri düşünüldüğünde ilkel olarak bile tanımlanabilir ama önemli olan hala işe yarıyor olmasıdır. Bakirelikle ilgili operasyon düşünen hastaların %90 kadarı kalıcı kızlık zarı dikimi tercih ederler, peki kalan %10 neden geçici kızlık zarı diktirmeyi seçiyor, ki kalıcı flep varken ?

  1. İyileşme döneminin olmaması
  2. Aynı gün , hatta ameliyattan 1 sat sonra bile cinsel ilişkiye girilebilme kolaylığı
  3. Kızlık zarı dikimi fiyatlarında en ucuz olması
  4. 20 dakikadan daha kısa sürmesi
  5. 1 hafta dayanan ve 2 hafta dayanan olarak iki farklı seçeneğinin olması
  6. Cinsel ilişkiye girme konusunda alınan ani kararlarda hemen uygulanabilir olması.
Bunlar geçici kızlık diktirmenin avantajları idi, peki dezavantajları nelerdir :
  1. Adı üzerinde geçici bir süre işe yarıyor olması, size verilen bir veya iki haftalık süreyi aşarsanız yapılan işlem kendiliğinden bozuluyor, ben bunu kül kedisinin hikayesine benzetiyorum.
  2. Düğüne veya cinsel ilişkiye çok yakın günlerde yapıldığı için haraket kısıtlaması, hoplama zıplama, koşma, yüzme gibi aktiviteleri yapamıyor olmak. Tam düğün hazırlıklarının yoğun olduğu son günlerde ameliyat için doktora gitmeye vakit olmaması.
  3. Ameliyat öncesi eğer bir jinekolojik muayene gerekirse yapılan ameliyatın jinekolog tarafınca anlaşılabilir olması ( gerçek flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikiminde iyileşme dönemi sonrası bu olasılık oldukça düşüktür )
Sanırım buraya kadar neden geçici kızlık dikimini seçmeniz veya seçmemeniz gerektiğini anlamışsınızdır. Tamam peki bu ameliyat nasıl yapılıyor ? Geçici himenoplasti lokal anestezi ile 20 dakika süren basit bir cerrahi müdahaledir, bozulmuşta olsa eski kızlık zarı ringine vajina duvarlarını birbirine yaklaştıran basit dikişler atılır, dikiş tutunma yerleri yüzeyel mukozada bırakılır, böylece penis girişinde kolaylıkla bu noktalarda yırtılma ve kanama olacaktır. Kullanılan ameliyat malzemesi dayanma süresine göre size 1 hafta veya 2 haftalık bir süre verilir, bu zaman zarfında cinsel ilişkiye girerseniz kanama olur, süre aşımı durumunda yapılan işlem kendiliğinden bozulacağı için işe yaramaz. 

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık zarı bozulduktan sonra ilişkiye devam edilirmi ?

Zarın patladığı nasıl anlaşılır ?

Kızlık dikimi

Yasal uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.