Kızlık zarı dikimi kabızlık

Kızlık zarı dikimi kabızlık sorunu olan bayanlarda nasıl uygulanır, kabız olmak dikilmiş kızlık zarına zarar verir mi, dikişlerin atmasına yol açar mı ? kızlık zarı dikimi sonrası kabızlık sorunu yaşarsam ne yapmalıyım, kızlık zarı diktirdikten sonra mutlaka kabızlık ilacıda kullanmak gerekir mi ? diyerek uykusuz kalmayın bu yazı işinize yarayacaktır. Kızlık zarı dikimi hakkında öncelikle şunu söylemek isterim, kabızlık veya hayati olmayan başka rahatsızlıklar kızlık zarı diktirmenize engel değildir, peki hangi hastalıklar varsa kızlık zarı dikimi yapılmaz ? en ufak bir kesilmede kanaması durmayan hemofili hastaları, pıhtılaşma bozukluğu olan trobositopenik hastalar, aktif kemoterepi görmekte olan kanser hastalarında kızlık zarı dikimi yapılmaz, zira onların altta yatan bu hastalıkları kızlık zarı dikimi ile olumsuz etkilenebilir, ama kabızlık gibi insanları, özelliklede bayanların çoğunda olan bir rahatsızlıkta kızlık zarı dikimi yapılması sakıncalı değildir. Peki nasıl yapıyoruz ? ameliyat sonrası kabızlığı gideren ağızdan şurup şeklinde ilaç veriyoruz böylece kabızlık çözülüyor. Peki ameliyattan sonra strese bağlı kabız olanlar ne yapacaklar dersiniz, tabiki onlarada kabızlık ilacı tavsiye deceğiz ama ağızdan kullanılacak bir ilacın rektumda sertleşmiş hatta bazen fekalom şeklinde taşlaşmış bir dışkıya etkisi olmaz, onun için makattan sıkılan ve anüs arkasında sertleşen dışkıyı sıvı hale getiren ilaçlarla takviye etmek gerekir.

Kızlık zarı dikimi ameliyatını olumsuz etkileyecek diye içinizde birçok endişe olabilir, yukarıda ele aldığımız kronik kabızlık olayının bir sorun olmayacağını, ameliyat sonrası barsak konforunuzun çeşitli ilaçlarla sağlanabileceğini yazdık, yine buna benzer bir durumda adet görüyor olmanın kızlık zarı dikimine engel olup olmayacağı sorusudur : aslına bakarsanız adet kanı rahim içinden steril yani mikropsuz olarak dış ortama çıkar, dolayısı ile kızlık zarı dikimi adetli iken bile uygulanabilir bir ameliyattır, ayrıca himenoplasti ameliyatı sonrası düzenli veya düzensiz adet görüyor olmakta bekaret ameliyatının kaderini olumsuz etkilemez.

Aktif bir yaşantısı olan, çalışan ve/veya spor yapan bayanların kızlık zarı dikimi yaptırması durumunda dikişler atar mı, yaşam tarzının yoğun olması operasyonun başarısını azaltır mı gibi sorularda geliyor, ama şuda bir gerçek , bizim hastalarımızın %90 kadarı çalışan bayanlar veya üniversite öğrencileridir. Bu durumda ameliyatın ertesi günü hastalarımız iş başı yapıyor veya okuluna devam ediyor.


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık zarı diktirme operasyonu

Zarın patladığı nasıl anlaşılır ?

Kızlık dikim videosu