Kızlık zarı bozulduktan sonra ilişkiye devam edilirmi ?

Cinsel yaşama ilk adım atıldığında kızlık zarı bozulduktan sonra ilişkiye devam edilir mi gibi sorular çok geliyor, kızlık zarı kanaması erkek tarafınca anlaşılır mı, kızlık zarı kanaması sonradan gelir mi, bozulmuş kızlık zarı ile ilişkiye devam edilir mi, bekaret patladıktan sonra ne yapmak gerekir ? gibi merak ettikleriniz için İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemizi  dan arayabilirsiniz, yada WhatsApp  den yazarak bilgi alabilir veya güncel kızlık zarı dikim fiyat listemizi isteyebilirsiniz, ayrıca aşağıdaki linke tıklayarakta bana yorum şeklinde soru gönderebilirsiniz, isim ve email yazmadan yorum girmek için yorumlama biçimi olarak en alttaki "anonim" i seçiniz :

DOKTORA SORU SOR      YORUMLARI OKU

Kızlık zarı bozulduktan sonra ilişkiye devam edilip edilemeyeceği konusuna geri dönersek; bayanlarda kızlık zarı çeşitleri birbirinden çok farklı oluyor, bu durumda ilk cinsel ilişkide kızlık zarı bozulunca ortaya çıkan kızlık zarı kanamasıda her kadında değişik miktarlarda olabiliyor, belirgin miktarda fazla kanama söz konusu ise cinsel ilişkiyi kesip gözlemlemek gerekir, kısa sürede durmaz ise mutlaka bir sağlık kuruluşuna başvurma ihtiyacı söz konusudur, zira kızlık zarı yırtılması ile birlikte vajina yırtığıda olabiliyor ve hayati kanamalarla karşımıza çıkabiliyor, buna karşılık birkaç damlalık küçük kanamalarda cinsel ilişkinin yarıda kesilmesine gerek olmaz, yırtılan kızlık zarı üzerinden enfeksiyon oluşması nadirdir. Bazı çiftler kızlık zarı kanaması ortaya çıkar çıkmaz geleneksel olarak cinsel ilişkiyi bitirirler ve kanlı çarşaf incelenmek üzere erkek tarafında tecrübeli bir kadına teslim edilir ( yenge ) inceleme sonucu erkek tarafı anne ve babasına bilgi verilir, kızın bakire olarak evlendiğine emin olunur. Günümüzde bu kadar törensel olmasa bile kızlık zarı kanaması erkek tarafdınca dikkatle izleniyor, gece yarısı evlendik ama kızlık zarı kanaması olamadı diye bizi arayan veya WhatsApp den yazan çok oluyor, ama muayene etmeden kanamanın olmama sebebini tespit edemeyiz, bu olaydan sonra 10 gün içinde bir kızlık zarı muaynesi yaparsak zar üzerindeki yırtığın eskimi yoksa yenimi olduğunu anlayabiliyoruz. Buarada en büyük şüphe kanama gelmemesinin sebebi önceden girilmiş bir cinsel ilişki olup olmadığıdır, istatistiki ihtimallere gelirsek, gerdek gecesinde kanama olmamasının sebepleri arasında %90 daha önce cinsel ilişkiye girilimiş olması, %5 kadar esnek kızlık zarı, yine %5 kadarda gözle görülemeyecek kadar az miktarda kanamadır.


Bu blogdaki popüler yayınlar

Zarın patladığı nasıl anlaşılır ?

Kızlık dikimi

Yasal uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.