Kızlık zarı dikimi fiyatları

Kızlık zarı dikimi fiyatları İstanbul'da 2019 yılı mart ortalarında üç aşağı beş yukarı ....tl kadardır. Himenoplasti ücretleri yapılacak müdahalenin nev'ine görede çok değişir, mesela geçici kızlık zarı dikimi fiyat olarak daha ucuz iken flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi ücretleri az daha yüksek , vaj,na daraltmalı kızlık zarı dikimi müdaalesi ise b,r tık daha ileridedir. 
Asırlardan beridir kızlık zarı insanların aklını meşgul etmiştir. Varlık sebebi sorgulanmış ve bu sebebe birçok ruhani anlamlar yüklenmiştir. Bu hemen her kültürde böyledir. Bekaret ve bakirelik kutsanmıştır. Günümüz dünyasında modern bilime göre kızlık zarı yapısal olarak vajina girişinde yer alan bir mukoza kıvrımıdır.
Kızlık zarı bir organ değildir. Sadece bir mukoza kıvrımıdır. Vücut için gerekli olan herhangi bir görevi olduğu ispatlanamamıştır. Bazı uzmanlar vajina girişini kısıtlayarak dışarıdan mikrobik etkenlerin vajinaya girişini zorlaştırdığını düşünmektedirler. Buda kanıtlanmış bir husus değildir.

KIZLIK ZARI YIRTILMASI NASIL OLUR BELİRTİLERİ NELERDİR ?

Bu zar vajina girişinde yer alır. Halka şeklindedir. Bazı durumlarda çok farklı şekillerde de olabilir ama ezici çoğunluğu halka şeklinde olan tipidir. Zar yapısal olarak kağıt gibi esnek olmayan bir yapıdadır. Gerilince uzamaz yırtılır. Yani zarı geren herhangi bir şey zarın yırtılmasına yol açabilir. Cinsel ilişki, abartılı mastürbasyon, bazı cisimler ya da kaza ile yırtılabilir. Bir kere yırtılan zarın bir daha kendi kendine iyileşme şansı yoktur. Yırtılma anında az ya da çok bir ağrı yırtılma hissi olur. Açık renk kırmızı pembe bir kanama başlar. Bu kanama çok kısa süre veya birkaç gün kadar uzun olabilir. Vajina girişi bol kıvrımlı olduğundan neresi zar neresi vajina ayırt etmek zordur. Zarın ne durumda olduğunu ancak uzman jinekolog muayenesi sonucu öğrenebilirsiniz.

KIZLIK ZARIM YIRTILDI ŞİMDİ NE OLACAK ?

Bu durum batı kültürü ile yetişmiş toplumlarda hiçbir sorun teşkil etmez yani kimsenin umurunda değildir. Doğu kültürü ve genellikle de dinsel sebepler gösterilerek bazı topluluklarda çok önemli bir konu olarak kabul edilir. Çok ağır sosyal sonuçlara varabilen problemlere yol açabilir. Bu durumda kişiler yada aileleri bu durumun çözümü için çareler aramakta ve hem kendileri hem de aileleri zor durumda kalmaktadır. Bu durumdaki kişileri ve ailelerinin perişanlığını gördükçe olay hakikaten daha farklı bir boyut kazanmaktadır.
Bu gibi durumlarda çözüm olarak kızlık zarı dikim işlemi bizlerden talep edilmektedir. Bu talebi oluşturan bizler değiliz, içinde yaşadığımız toplumun değer yargıları ve bu konunun sonuçları itibariyle ağır sosyal sorunlara yol açabilme potansiyelidir. Bu işlem birçok yerde yapılabilmektedir. Bu konuda gizlilik kurallarına uyulması gereği açıktır ve anayasamızda da çok açık olarak belirtilmektedir.

BEN BAKİREYDİM AMA İLK İLİŞKİDE KANAMAM OLMADI EŞİM BENİ SUÇLUYOR NEDEN KANAMA OLMADI ?

Esasen kızlık zarının ilk ilişkide kanamasının mutlak bir gerçek olduğu sadece bir yanılgıdır. Yani bakire kızların ancak % 70-80 kadarında ilk ilişkide az ya da çok bir kanama meydana gelir. Kalanlarda ise kanama olmaz ya da çok az olur. Bunun sebepleri ise şunlar olabilir. Ya kızlık zarı yapısal olarak vajina mukozası gibi esnek bir yaradılıştadır, ya ilişkiye uygun olacak kadar gevşek ve geniştir, yada yırtılmış fakat damar açılması kopması olmadığı için kanama meydana gelmemiştir. Bu gibi durumlar da eşler arası sorunlara, sürtüşmelere, aileler arası büyük sıkıntılara yol açabilmektedir.

KARAR VERDİM KIZLIK ZARIMI DİKTİRECEĞİM NE YAPMALIYIM ?

Bu gibi hallerde önce bizimle iletişim kurmanız gerekir. Böyle bir işlemi yapabilmemiz için reşit olmanız ya da değilseniz velinizle birlikte gelmeniz lazımdır. İşlem öncesi sizi ayrıntılı olarak bilgilendiririz. İşlemi nasıl yaptığımız nelere dikkat edeceğiniz sonuçlarının neler olabileceği gibi birçok konuda bilgi sahibi olursunuz. Tüm bu bilgileri size aktardıktan sonra ise işlem usulüne uygun olarak yapılır. Tabi bu makaleyi okuyanlar ayrıntılı olarak nasıl yapıldığını neler olduğunu bilmek isteyeceklerdir. Burada bu işlemin nasıl yapıldığını anlatmak hem etik olmaz hem de işlemin güvenliği açısından sakıncalı olabilir. Daha ayrıntılı bilgiyi karşılıklı görüşme esnasında vermeyi tercih ediyorum. Burada sadece oldukça başarılı bir işlem olduğunu ve sonuçları açısından yüz güldürücü olduğunu belirtebilirim.

KIZLIK ZARI DİKİM ÇEŞİTLERİ NELERDİR ?

Bu işlem kalıcı ya da geçici olarak yapılabilir. Geçici işlem zamanı kısıtlı kişiler için uygunken kalıcı işlem zaman kısıtlaması olmayanlar için daha uygundur. Başarı oranları aynı gibidir. Geçici zar dikimi 15-20 dakikada yapılabilir ve işlem sonrası bir kısıtlama yoktur tek zorluğu ilk 5 gün içinde ilişki olması şartıdır. Bu süre aşılırsa etkisi kendiliğinden kaybolur ve tamamen eski halinize dönersiniz.
Kalıcı kızlık zarı dikimi ise flep yöntemi denen bir yöntemle yapılır. Bu yöntemde zar halkasının hemen önünden mukoza kaldırılır ve yeni bir zar oluşturulur. Nasıl yapıldığı görüşmeye geldiğinizde çok daha ayrıntılı olarak anlatılmaktadır.
İşlem sonrası 1 saat içinde evinize dönebilirsiniz. Nelere dikkat edeceğiniz konusunda hem ayrıntılı olarak bilgilendirilirsiniz hem de kontrol muayeneleri ile gidişat takip edilir.

KIZLIK ZARI KALICI OLARAK DİKİLİNCE SONRASINDA TUTMAMA BAŞARISIZ OLMA RİSKİ VARMI ?

Öncelikle başarı oranlarının çok yüksek olduğunu belirteyim. Vücudun zor bir bölgesinde ince bir işlem olduğunu kabul etmemiz gerekir. Bu işlemin başarısı iki unsurla çok yakından alakalıdır. Bunlar hijyen ve mekanik sebeplerdir.
Hijyen yani dikiş atılan yeri temiz tutma sizin sorumluluğunuzdadır. Dünyanın neresinde olursa olsun bir yara yeri temiz tutulmazsa enfeksiyon kapma ihtimali yüksektir ve başarıyı olumsuz etkiler. Ayrıca bu bölge oturduğunuz zaman vücut ağırlığıyla gerilebilecek ve dikişleri esnetebilecek bir bölgedir. Bu nedenle 3 hafta kadar dikişler üzerine ağırlık vermemek uygun olur. Aslında bunlar çok basit bir şekilde aşılabilecek konular olup işlem sonrası nasıl olacağı çok açık ve anlaşılabilir ve kolayca izah edilmektedir

Sonuç olarak bu işlem toplum baskıları ve geleneksel değerler düşünüldüğünde insanlar tarafından bizden talep edilmektedir. Biz de elimizden geldiğince insanlara faydalı olmaya çalışmaktayız. Burada bazı hususlar internet kuralları ve genel tababet yasası gereği ayrıntılı olarak anlatılamamaktadır. Her gün birçok övücü yorumlar teşekkürler almaktayız fakat rekabet yasası gereği bu yorumları sizlerle maalesef paylaşamıyoruz. Yine kurallar gereği maliyet bilgisi veremiyoruz. Bu gibi konular için bizlerle iletişim kurmanız yeterlidir.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık zarı bozulduktan sonra ilişkiye devam edilirmi ?

Zarın patladığı nasıl anlaşılır ?

Kızlık dikimi

Yasal uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.