Kızlık zarı

Kızlık zarı kadın dış cinsel organlarına açılan bir kapı gibidir , latince adı himen veya hymen olan bekaret zarı vajina girişinden yaklaşık 2 cm kadar içeride yer alır, bunu neden söylüyorum , kızlık zarı nerededir diye soran çok oluyor , bazen espri olsun diye koltuk altında diyorum :) ama kızlık zarının anatomik yerleşimini tam olarak tarif etmek gerekirse alttan yukarı doğru en dışta büyük dudaklar , onun altında küçük dudaklar , daha altta vajina girişi ve 2 cm kadar derinde himen yani kızlık zarı yer alır , en önden arkaya doğru ise klitoris , idrar deliği mea vajina girişi ve kızlık zarı yer alır.
Kızlık zarının rengini soranda çok oluyor , kadın dış genitaliasının karmaşık yapısında kızlık zarının neresi olduğunu bulamamalarını ve renge göre ayrım yapmak istemelerini normal karşılıyorum , kızlık zarı açık kırmızı , gül pembe renktedir.
Hymenin fonksiyonel özelliklerine geçersek , histolojik yapısı ve doku tipi olarak frajil yapıya sahip olan kızlık zarının iyileşme özelliği olmaması çok ilginçtir , yani kazara , parmak ile , sürtünme ile veya gerçek cinsel ilişki ile kızlık zarınıza bir zarar gelirse artık geri dönüşü olmayacağını soyleyelim. Hatta kızlık zarı zedelenmesi veya küçük bir yırtık bile olsa çok defa kızlık zarı atrofisi sonucu  himende büzülme ve vajina duvarlarına doğru çekilme ortaya çıkıyor ve herhangi sebeple az veya çok kızlık zarı kanaması yaşadıysanız ortalama olarak %75 ihtimal ile bir sonraki ilişkide kızlık zarı kanaması olmayacağını bilmenizi isterim. Zaten tam birleşeme ile yaşanan cinsel ilişkilerden sonra kanama olsun veya esnek kızlık zarına bağlı olarak içten ayrışma ile kanama olmaması durumlarımda bir sonraki cinsel ilişkide kanama beklentimiz 0'a çok yakındır.
Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya
Kadın Hastalıkları ve doğum uzmanı
İncirli Cad. No 9 Bakırköy İstanbul
0212 227 5519
0532 221 3007 WhatsApp
0542 215 7274

Kızlık zarı şekilleri

Kadınlarda kızlık zarı şekilleri okadar değişkenlik gösterirki inanamazsınız , nerseyse ufak tefek farklarıda dikkate alırsak her kadında farklı bir kızlık zarı çeşidi olduğunu söylemek abartı olmaz. Ama biz yinede sık rastlanan kızlık zarı şekillerine bir göz atalım , sıklık sırasına göre; ortada tek delikli annüler kızlık zarı ( esnek kızlık zarı annüler zarın ortadaki tek deliği çok daha büyük olan bir modelidir.) , üzerinde minik delikler olan elek şeklinde  cribriform kızlık zarı , hilal şeklinde kızlık zarı , köprü şeklinde kızlık zarı ve kızlık zarının hiç olmaması durumudur. Bunlar arasında gündemde sık yeralan esnek kızlık zarı yaklaşık %5 oranında rastlanır.

Kızlık zarı diktirme

Teknoloji ve facebook gibi iletişim imkanlarının artması , karşı cinsle bağlantı kurma ihtimallerini inanılmaz arttırmıştır , hatta günübirlik tanışmalar bile cinsel ilişkiyle sonuçlanabilirken , uzun vadeli , yıllar süren aşklar bile daha uygun alternatif çokluğu ve başka sebeplerle bitirilip başka limanlarda farklı kişilerle yeniden başlayabiliyor. Bu durumda doğal olarak evlilik öncesi kızlık zarı bozulması çok sık ortaya çıkıyor ve himenoplasti ameliyatlarını jinekolojinin popüler konusu haline getiriyor.
Kızlık zarı dikimi ameliyatları İstanbul'da 2 farklı metodla yapılıyor , çokça popüler olan flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi harika sonuçlar çıkartarak övgüyü hakederken , eski zamanlardan kalan geçici kızlık zarı dikimi ise flep yönteminin gölgesinde kalan demode bir metod olarak jinekolojinin tozlu raflarındaki yerini almaya başladı bile.
Kalıcı kızlık zarı dikiminde kızlık zarına komşu vajina duvarından kaldırılan ince bir flep tabakası kızlık zarı ringine dikilir ve 20 günlük iyileşme sürecenden sonra alttan yepyeni bir kızlık zarı çıkar , gerek orijinal görünüm , gerekse yıllar sonra bile girilebililecek cinsel ilişkide kızlık zarı kanama fonksiyonu ile eski kızlık zarınızı aratmaz. İstanbul'da 2015 yılı kalıcı kızlık zarı diktirme fiyatları ortalama ....tldir.
Geçici kızlık zarı ise daha az zaman alan kolay bir operasyondur , flep yöntemi kadar özenli bir dikim değildir. Zira zar dikildikten sonra 10 gün içinde cinsel ilişkiye girmenizi mecbur kılar, yoksa kızlık zarınız zaten kendiliğinden yırtılacaktır. Avrupa yakası İstanbul'da geçici kızlık zarı dikimi ücretleri yaklaşık ....tldir

Kızlık zarı dikimi fiyatları

Kızlık zarı diktirme fiyatları sanıyorum 2015 ilk ayları dahil en fazla sorulan jinekolojik sorulardandır. İstanbul Anadolu yakası ve Avrupa yakasında bu sene yani 2015 te kızlık zarı dikimi fiyatı en düşük ....tl civarındadır , ama kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi fiyatını merak ediyorsanız cebinizden daha fazla para çıkacağını söyleyebilirim. Ayrıca kızlık zarı dikimine ilave ettirebileceğiniz vajina daraltma ameliyatı gibi ek operasyonlarda ödeyeceğiniz himenoplasti ücretinin üzerine bir miktar daha eklemelisiniz. Bunun yanında artık az tercih edilen geçici kızlık zarı ücretleri ise bekaret tamir operasyonları arasında en ucuz olanlardır.

Kızlık zarı dikimi anlaşılır mı ?

Bekaret zarınızı her ne sebeple diktiriyor olursanız olun , yapılacak olan himenoplasti ameliyatının başarılı olup olmayacağı konusunda mutlaka küçük bir parçada olsa endişe hissedebilirsiniz , bu konunun hassasiyet derecesini göz önüne alırsak çok normaldir. Özellikle flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi büyük ustalık ve tecrübe gerektiren bir operasyondur ve gerçekten kızlık zarı diken iyi bir jinekoloğu bulduğunuza eminseniz rahat uyuyabilirsiniz , zira kızlık zarı dikimi anlaşılır mı diye artık endişe etmenize gerek yoktur. Zaten kızlık zarı dikimi anlaşılacak olsa bekaret ameliyatları bu kadar popüler olmazdı.

Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya
Kadın Hastalıkları ve doğum uzmanı
İncirli Cad 9 Bakırköy İstanbul
0212 227 5519
0532 221 3007 WhatsApp
0542 215 7274

Yorumlar

 1. Geçici Kızlık Zarı Dikim: Iyi geceler turgay bey bu saatte rahatsiz ediyorum ma cok önemli bi knuda knusmam grk sizinle
  13 04 2015, 00:32 - Geçici Kızlık Zarı Dikim: B3n gecici kzlk operasyonu gecirmek istiyorumbana acil bir fiyat veirirmisiniz ona göre g3licem yarnn ve durumum fazla iyi degil ne yazkki lütgen yardmci olursanz sevnrm
  13 04 2015, 00:32 - Geçici Kızlık Zarı Dikim: Iyi gclr
  13 04 2015, 08:09 - Jinekolog Operatör Doktor: ye yaparız
  13 04 2015, 08:53 - Geçici Kızlık Zarı Dikim: Bugün gelivem turgay bey adresi verirmisiniz

  YanıtlaSil
 2. Kızlık Zarı Dikimi: İyi aksamlar. Size kizlik zari ile ilgili,birkac soru sorabilir miyim. Bana donerseniz cok sevinirim
  15 12 2015, 23:13 - Kızlık Zarı Dikimi: Acil 😔
  15 12 2015, 23:33 - Kızlık Zarı Dikimi: hastaneye gitmeye cekiniyorum.bi gun once erkek arkadasimin penisi yanlislikla vajinama girdi aci cektim baya kanamm oldu.erkek arkadasim girmedim dedi ama simdide kanamam var adet kanamasi gibi sancim da var acaba erkek arkadasimn zorlamasiyla adetim erken mi basladi lutfen beni bilgilendirin
  15 12 2015, 23:35 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Kızlık zarı bozulmasıdır
  15 12 2015, 23:36 - Kızlık Zarı Dikimi: Yani kizligim bozuldu mu
  15 12 2015, 23:36 - Kızlık Zarı Dikimi: Peki diktirmem konusunda beni biraz bilgilendirebilir misiniz
  15 12 2015, 23:39 - Kızlık Zarı Dikimi: Kendimi kotu hissediyorum. Bunun icin de diktirmek istiyorum kalici dikimin ucreti ne kadr
  15 12 2015, 23:46 - Kızlık Zarı Dikimi: Tesekkurler peki uzun bir sureden sonra yaptirirsam farkeder mi. Yani gec kalmis olur muyum
  15 12 2015, 23:48 - Kızlık Zarı Dikimi: Ogrenci oldugum icin simdilik yapamiyorum.tatilde yaparsam sorun olur mu
  15 12 2015, 23:52 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Sorun olmaz
  15 12 2015, 23:53 - Kızlık Zarı Dikimi: Sagolun iyi aksamlar

  YanıtlaSil
 3. Merhaba n.. ben kizlik zari dikimi yaptırmıştım başka doktora ancak düğünden 3 gün önce tekrar gelmemi olmadığını söylemişti. Düğünüm 27 Mart 25 Mart Cuma sabahi musait oluyorum size gelmek istiyorum hocam ancak BJ problem çıkmaz dimii. . Gerçekten sizde biliyorsunuz ki bunu çok ciddi en azından olmazsa bida umutlanmam ve ozaman gelmem de bi problem olmaz dimi sizin için uygun mu?

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yasal Uyarı : Blogumuza yorum , soru ve dialog gönderirken bu içeriğin diğer ziyaretçiler tarafıncada okunabileceğini göz önünde bulundurarak isim , adres , telefon gibi size özel bilgiler girmekten kaçınınız. Yanlışlıkla gönderdiğiniz veya sonradan vazgeçtiğiniz içeriklerinizi sildirmek için bizi arayınız. Ayrıntılar için " Site kullanım kuralları ve Yasal uyarılar" bölümüne bakınız.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık zarı diktirme operasyonu

Zarın patladığı nasıl anlaşılır ?

Kızlık dikim videosu