Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kızlık zarı dikimi fiyatları 2019 yılında hep sorulur ve birçok jinekolog aranarak en iyi fiyat verenle en kaliteli ve garantili dikimi bir kadın doğucuda toplama çabası hasıl olur. İstanbul'da 2019 yılında flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları .... liradan başlayıp .... tl ye kadar yükselebilmektedir. Kızlık zarı dikimi konusunda en iyi kadın doğumcuları bulmak içinde google'a " kızlık zarı diken en iyi doktor " diye yazabilirsiniz.

Kızlık zarı nedir ?
Kızlık zarı Latince kökenli kökenli “Hymen” sözcüğünden gelir. Bu sözcük ise Yunan mitolojisindeki evlilik tanrısı Hymenaeus’tan gelmektedir. Doğumdan önce oluşan bu zarımsı yapı, ergenlik dönemine girilmesiyle beraber daha esnek bir hale gelir. Kızlık zarı vajinanın giriş kısmından itibaren 1,5-2 cm kadar içeride bulunur ve 2,5-3 mm kalınlığa sahiptir. Kızlık zarı çok farklı nedenlerden dolayı zarar görebilmekte ve yırtılabilmektedir. Bunun dışında kızlık zarının nadiren hiç oluşmadığı da görülebilmektedir. Kızlık zarı evlilik dışı cinsel ilişki, cinsel istismar vb. nedenlerle yırtılabildiği gibi bisiklete ya da ata binerken dikkat edilmemesi ve sportif faaliyetler esnasında kişinin kendini zorlaması gibi durumlarda da zarar görebilmektedir.

Kızlık zarı çeşitleri

        Kızlık zarı tek tip değildir. Birçok türü vardır; ancak en bilinen türleri halka, yarımay, bölmeli, çok delikli, yarı bölmeli, çok küçük delikli, imperfore zar (tamamen kapalı zar). Kızlık zarı vajinayı tamamen kapatacak şekilde oluşmaz. Ortasında bir delik bulunur. Bu delik vasıtasıyla salgılar ve adet kanı dışarı atılır.

Kızlık zarı dikimi


        Çeşitli nedenlerle zarar gören kızlık zarının onarılması, tıbben bazı ülkelerde tartışılsa da pek çok ülkede yapılan bir operasyondur. Kızlık zarı dikimine “himenoplasti” adı verilmektedir. Bu operasyonun yapılabilmesi için kızlık zarının ne zaman zarar gördüğü ya da cinsel ilişki sonucu yırtılmışsa ilişkinin zamanı önemli değildir. Doğum yapmış olan kadınlar için de kızlık zarı dikiminin yapılması mümkündür. Normalde dışarıdan görülemeyen kızlık zarı, dikildikten sonra da ancak bir jinekolog tarafından incelendikten sonra onarılıp onarılmadığı anlaşılabilir. Kızlık zarı dikimi operasyonu işinde uzmanlaşmış jinekologlar tarafından klinik veya muayenehane de yapılabilir. Düşünülenin tersine zor bir operasyon değildir. Çoğunlukla 25-30 dakika kadar sürer. Kişinin isteğine göre lokal anestezi veya genel anestezi yöntemiyle yapılır. Kızlık zarı dikimi 2 çeşittir: geçici kızlık zarı dikimi ve kalıcı kızlık zarı dikimi. İlki evlilikten ortalama bir hafta kadar önce yapılan dikimdir. Evlilikten bir hafta önce yapılmasının nedeni çok kısa ömürlü bir dikim olmasıdır. Şayet dikimden çok kısa süre sonra cinsel ilişkiye girilmezse zar eski haline gelir. Diğeri, yani kalıcı kızlık zarı dikimi ise önerilen yöntemdir. Bu dikimde zaman hiç önemli değildir. Yıllarca bir cinsel ilişki olmasa bile kızlık zarı zarar görmez ve ilişki olursa da kanama meydana gelir. Bu dikim operasyonlarının maliyeti ise değişebildiğinden, bir uzman doktora danışmak en doğru yoldur.


Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık zarı bozulduktan sonra ilişkiye devam edilirmi ?

Zarın patladığı nasıl anlaşılır ?

Kızlık dikimi

Yasal uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.